Ses Yalıtımı

Anasayfa » Ürünler » Ses Yalıtımı
 
Akustik

Ses yalıtımı, temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. Ses yalıtım malzemeleri bu etkileri en aza indirmeye yardımcı olur.

Eva Köpükler

Diğer kauçuk süngerlere kıyasla daha düşük kaliteli olup mekanik dayanım gibi özelliklerin talep edilmediği endüstriyel uygulamalarda genellikle dolgu amaçlı veya titreşim önleyici olarak kullanılır.
Ayrıntılar

EPDM Köpükler

Yumuşak yapıya sahip, kapalı gözeneklidirler. Toz, hava ve su sızdırmazlığının yanı sıra sıkışabilme özelliği de iyidir. Kalıcı deformasyonu, sıkıştırma dayanımı, vakum altında su emme oranı, UV ve Ozona dayanımıiyidir. 80 derece sıcaklığa dayanabilmektedir. Bununla birlikte yağ dayanımı ise zayıftır.
Ayrıntılar

PE Köpükler

Yumuşak yapıya sahip, kapalı gözeneklidirler. Toz, hava ve su sızdırmazlığının yanı sıra sıkışabilme özelliği de iyidir. İstekleriniz doğrultusunda tek tarafı yapışkanlı – çift tarafı yapışkanlı veya yapışkansız olarak imal edilebilmektedir. Kalınlıkları plaka olarak 1- 20 mm arası değişmektedir.
Ayrıntılar

PUR Köpükler

PES pamuk-yapağı ile PUR Ether akustik süngeri birleşimidir. Kumaşlı yüzey, yağ, su ve yakıtı itici bir işlev görür.
Ayrıntılar

Melamin Köpükler

Melamin reçinesi bazlı, yumuşak köpükten oluşmaktadır. Yüksek frekans aralığında mükemmel ses absorplama değerlerine sahiptir ve yüksek ısı dayanıklılığı ve mükemmel yangın özelliklerine haizdir.
Ayrıntılar

PVC Köpükler

PVC (polyvinylchloride) bazlı süngerlerdir. Çok fazla esnek olmayan ve bastırıldıkatna sonra eski haline geç gelen bir sünger çeşitidir. Kapalı hücrelidir. Siyah, gri ve beyaz renkte olabilir. 2-20 mm arası kalınlıklarda üretilir.
Ayrıntılar

Silikon Köpükler

Yüksek ısıya dayanıklı (-60° C + 270° C ) ve hijyenik bir süngerdir. Açık hücreli olup yüzeyleri parlak ve kapalıdır. Ypışkan filmle kaplanabilir ve şerit halinde kesilerek kullanılabilir.
Ayrıntılar

Ağır Folyolar

Yalıtım ve absorpsiyon için plastik bazlı, farklı ağırlık ve kalınlıklarda, kendinden yapışkanlı ağır bariyerler. Mükemmel ses yalıtım özelliği ve yangın güvenliğine sahiptir.
Ayrıntılar

Cam Elyaflar

Üstü alüminyum folyo, taban kısmı 10 mm plastik drenaj tabakası kaplı yağ ve su itici özelliklere sahip olan cam yünüdür. Yangına ve ezilmeye dayanıklı esnek bir malzemedir.
Ayrıntılar